Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Domińczak Sportowcem Roku

Kacper Chudzik
Zawodnik Legionu Głogów zdobył najwięcej głosów w naszym plebiscycie na Najlepszego Sportowa Roku 2014 w Głogowie

Najlepszym sportowcem w 2014 roku został Maciej Domińczak, zarówno trener, jak i zawodnik głogowskiego klubu "Legion" szkolącego swoich podopiecznych arkanach kickboxingu.

- To dla mnie bardzo miła niespodzianka i ogromny zaszczyt, tym bardziej, że jeszcze nigdy nie zdobyłem takiego tytułu jako zawodnik. Kilka lat temu zdobyłem nagrodę jako trener, ale jako zawodnik to pierwszy raz - mówi Maciej Domińczak. - Wyniki plebiscytu cieszą mnie tym bardziej, że oprócz mnie w pierwszej piątce znalazło się jeszcze dwóch innych zawodników naszego klubu.

Maciej Domińczak to utytułowany i dobrze znany w świecie sportów walki zawodnik. Nasze miasto reprezentował na wielu zawodach w całym kraju. Brał również udział w imprezach międzynarodowych, reprezentując tam Polskę. Tylko w 2014 zdobył cztery tytułu mistrza Polski w czterech różnych kategoriach sztuk walki.

Na drugim miejscu znalazł się sztangista Wiesław Kiwacki, który przez większą część trwania naszego plebiscytu znajdował się na jego czele. W poprzednim sezonie miał za sobą siedem startów, w trakcie których sześć razy stawał na podium (trzykrotnie wygrał i trzykrotnie był drugi).

Na trzecim miejscu podium znalazła się kolejna zawodniczka Legionu - Patrycja Krawczyk, którą niedawno mogliśmy oglądać podczas gali sztuk walki w Lubinie.

Zwycięzca w nagrodę otrzyma weekendowy pobyt w Hotelu Tumskim. Hotel posiada niepowtarzalne i wyjątkowe wnętrza. Nasz zwycięzca otrzyma również kolację w tym hotelu jak i bilety do kina i aquaparku dla dwóch osób.

Laureat naszego plebiscytu odbierze nagrodę na wielkim Balu Sportowca, który odbędzie się 30 stycznia w Haston City Hotel we Wrocławiu. Wręczy ją prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, który patronował naszemu plebiscytowi.